Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Клиентите на Kaufland вече могат да вземат колички за пазаруване и с евроцентове


V+O Communication


Клиентите на Kaufland вече могат да вземат колички за пазаруване и с евроцентове

Клиентите на Kaufland вече могат да използват количките за пазаруване и с евроцентове. В четири от магазините на веригата в София (Банишора, Витоша, Крива река и Овча купел) новите механизми вече приемат монети от 1 лв., 0,50 евроцента, 1 евро, 2 евро. До края на януари ще има 15 филиала с изцяло обновени колички. През първите два месеца на новата година се планира поетапно подмяна на монетниците във всички останали филиали в страната, което прави общо над 20 000 нови колички. 

Докато бъде осъществена пълната подмяна, наличните колички ще приемат монети от 0.20 евроцента. За удобство на клиентите Kaufland ще предоставя и жетони, в случай че някой няма подходящи монети.

Веригата инвестира сериозен ресурс в подготовката за преминаване към еврото и организацията в магазините. Към момента разходите ѝ възлизат на над 10 млн. лв., като това включва от технически и логистични дейности, до организация във всички звена, като само вътрешните обучения за служителите надхвърлят 4000 часа.

Въпреки че са обявени за официални почивни дни, на 31 декември и 2 януари всички магазини на Kaufland в страната ще работят с празнично работно време и с пълна готовност за плавен преход към новата валута. 

От втория ден на новата година магазините на Kaufland ще работят едновременно с лева и евро. Клиентите ще могат да плащат и в двете валути, но рестото ще бъде връщано единствено в евро. От 2 януари касите на самообслужване ще приемат само картови плащания, в това число включително и онлайн ваучери. Кешовите плащания ще бъдат стартирани поетапно в точките на самообслужване. За удобство на клиентите ще бъдат подсигурени комуникационни материали, както и служители на място, които да оказват съдействие с информация и упътват потребителите за различните възможности в касовите зони. 

За Kaufland България:

Kaufland България е търговската верига на дребно с най-богат асортимент от 24 хил. хранителни и нехранителни стоки.  Годишният оборот на компанията е от над 2 млрд. лв. Тя е един от най-големите частни работодатели в страната с екип от близо 7900 служители. През 2025 г. компанията разполага с 69 хипермаркета в 35 града. От старта си през 2006 г. в България до днес Kaufland се стреми да стимулира националната и регионална икономика и инфраструктурата по места с общи инвестиции от 1,6 млрд. лв. Компанията непрекъснато развива своята политика за устойчиво развитие и под мотото „Действията носят промяната“ се ангажира с различни социални и екологични дейности – от използването на енергийно ефективни технологии и проектирането на нови сгради с мисъл за природата, през подкрепата на уязвими групи до намаляването на пластмасата.

Обратно към всички новини от агенциите