Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Стартира СОФИЯ ЛАКРОС КЪП 2010!

VIA COMMUNICATIONS Ltd.

С официална церемония по откриването на СОФИЯ ЛАКРОС КЪП 2010 започна първият международен турнир по лакрос на Балканите, организиран от Българската федерация по лакрос съвместно със Столична община, ОСК Септември, 57 спортно училище и VIA Communications. Специално за началото на състезанието пристигнаха Елина Шайлекова (главен експерт в Министерство на физическото възпитание и спорта), Председателят на ОСК Септември Димитър Борисов и директорът на 57 училище Орлин Тодоров. Битката за Купа София откриха Българските ханове и Виена Монархс(Австрия). Гостите от Австрия отбелязаха първия гол, а в 11 минута Свилен Крачунов изравни за българите. През първото полувреме Виена Монархс записа още 4 гола в актива си. В 29-та минута президентът на Българската федерация и играещ треньор Николай Чолаков отбеляза още един гол за българите. Нинко Ковачевич също не пропусна да се разпише и в 38-мата минута зарадва публиката. Опитните играчи от Австрия, сред които има и национални състезатели, не пропуснаха положенията, които имаха през второто полувреме и отбелязаха още пет гола към актива си като така оформиха крайния резултат 3 – 9. Втората среща между ДредЛакс(Англия) и Белград Зомбис(Сърбия) завърши 7- 3. За да изгледа откриването на СОФИЯ ЛАКРОС КЪП 2010 и да подкрепи Българските ханове, пристигна носителката на Световна титла и Европейска шампионка на България по таекуон-до Амалия Колева. Битката за Купа София ще продължи и утре на легендарния стадион Септември точно в 10:00 часа. Българските ханове ще излязат в 11:30 часа срещу Белград Зомбис (Сърбия) и в 16:00 часа срещу ДредЛакс(Англия).