Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Волейболистките на Ардино първи сред побратими

PR Sales

Волейболистките на Община Ардино спечелиха първото място на традиционния Международен турнир в гр.Бурса, Р Турция, организиран по случай 19 май – Деня на младежта и спорта. Във финалната среща състезателките на треньора Месут Хайрулов победиха с 3:0 гейма отбора на домакините от побратимената община Нилюфер. В надпреварата участваха четири отбора, а срещите се изиграха в новопостроената спортна зала на община Нилюфер. „В първия мач победихме отбора на Динар от област Афион с 3:0, а във втория надиграхме трудно тима на община Къркларели, също с 3:0. Призьорите бяха наградени с купи и медали на официалното честване на 19 май на булевард „Фатих Султан Мехмед” в гр.Бурса, лично от кмета на община Нилюфер Мустафа Бозбей. Отборът ни получи и допълнителни награди от председателя на Общинския спортен клуб „Нилюфер” г-н Наджи Кале”, сподели след завръщането си от Турция треньора отбора. „Много сме щастливи от постигнатото, за пръв път в 11-годишната история на турнира първото място зае отборът на община Ардино. Това е голям успех за нас и поредно доказателство, че през последните години, най-успешният колективен спорт, който жъне сериозни успехи е волейболът”, каза още Хайрулов. От свое име и от името на състезателите той изказа искрените си благодарности към перфектната организация по време на турнира. За постигнатите успехи кметът на община Ардино изпрати поздравителен адрес до треньора Месут Хайрулов и волейболния отбор на СОУ”Васил Левски”, в който се казва: „За пореден път участвахте с оправдано самочувствие, постоянство и професионализъм в престижна надпревара, каквато е Нилюферската. Гордеем се с вашите успехи както на международно поле, така и на общински, регионални и национални състезания и първенства”.