Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

„Юнак” измъкна трудна победа над „Искра”

PR Sales

Отборът на „Юнак” постигна трудна победа с 2:1 над гостуващия тим на „Искра” от Черноочене в дербито на 13-ия кръг на областното първенство за мъже. Юнаците от Ардино бяха догонващият тим в срещата, но с два гола към края на двете полувремена, момчетата на Ферди Велиев се поздравиха с победата. В герой на мача се превърна младата надежда на ардинци Ертем Мехмед, който стана автор и на двата гола. Мачът започна с обичайния домакински натиск на „Юнак”. В средата на полувремето обаче гостите от Черноочене откриха резултата след като техен нападател бе оставен непокрит от защитата на домакините. В края на полувремето домакините изравниха с гол на младока Ертем Мехмед. През втората част футболистите на „Юнак” бяха по-добрият тим и логично стигнаха до победния гол в 82-ата минута. Попадението бе дело отново на Ертем Мехмед след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Срещата ще се запомни и с факта, че в тима на „Юнак” осем от играчите им бяха от юношеската формация на клуба, който се води вече от турския специалист Турхан Гьокбайрак. След тази победа ардинци се изкачиха на пета позиция във временното класиране с актив от 14 точки. В следващия кръг „Юнак” приема състава на „Перперикон”. Останалите резултати от кръга: „Перперикон” – „Граничар” 0:0 „Левски” – „Здравец” 3:0 (сл.) „Байкал” – „Родопи” 3:0 (сл.) „Мост” – „Джебел” 1:3 Временно класиране: 1. „Левски” 37-11 26 2. „Искра” 31-10 23 3. „Родопи” 29-10 23 4. „Джебел” 29-19 19 5. „ЮНАК” 21-20 14 6. „Байкал” 27-31 14 7. „Мост” 26-27 13 8. „Граничар” 18-25 13 9. „Перперикон” 20-20 12 10. „Здравeц” 0-65 0