Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Ардино с шампиони в турнир от веригата за Световната купа по тенис

PR Sales

Пореден изключителен успех постигна състезателката на СКТМ „Юнак 2005“ от Ардино Цветелина Георгиева. Този път той идва от ранкинг турнира от веригата за Световна купа по тенис на маса за младежи (WTT Youth Contender), носещ точки за световната ранглиста на Международната федерация (ITTF).

Надпреварата се проведе в турския курортен град Анталия. При смесените двойки до 19 години Цветелина Георгиева заедно с 16-годишния Йоан Величков завоюваха шампионската титла. Във финалната среща двамата победиха Елсуърт Лъ и Клоуи Лай (Сингапур) с 3:2 (11:8, 11:9, 4:11, 8:11, 14:12) гейма. Преди това в четвъртфиналите българските национали постигнаха победа с 3:2 гейма над едни от фаворитите на турнира - Мин Ин Лоу и Хин Яо Лоу (Сингапур), а в полуфиналната среща националите ни надиграха представителите на домакините от Турция Арда Кекилиоглу и Нихат Небха с 3:1 гейма. Цветелина Георгиева се представи много силно и на сингъл при девойките. Тя загуби на осминафиналите от представителката на Германия Жосефина Нойман. Много силно в турнира се представи и другата състезателка на СКТМ „Юнак 2005“ Сиделя Мутлу. Тя отпадна на четвъртфинал от топ състезателката на Германия Жоси Нойман след оспорвана среща, в която Сиделя поведе 2:0 и 5:1 в точките, но не успя да затвори мача и загуби драматично с 2:3 гейма. „Изключително силен турнир изкараха двете перли на България и Ардино – Цветелина и Сиделя. Благодаря на ръководството и председателят на БФТМ Стефан Китов и на кмета на община Ардино инж. Изет Шабан за доверието и подкрепата, която показват през последните години към това златно поколение и резултатите са налице. Благодаря и на всички приятели и любители на този спорт за непрестанната подкрепа която получаваме! По-големите дела тепърва предстоят!“, заяви Бейхан Емин, треньор на Националния отбор и на СКТМ „Юнак 2005“.