Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Ардински волейболисти на областно първенство

PR Sales

Отборът на СОУ „Васил Левски” спечели общинското ученическо първенство по волейбол в Ардино във възрастовата група от 9-ти до 12-ти клас. По този начин левскарите ще представят общината в областния кръг от спортната надпревара. Във финалната среща възпитаниците на треньора Стефан Димов след оспорвана игра, изпълнена с напрежение и приятни емоции победиха коравия състав на Професионална гимназия „Хр.Смирненски” с 3:1 гейма (25:13, 25:22, 22:25, 25:13). Вечното дерби между двете най-големи ардински училища бе изключително драматичен, като момчетата от СОУ „Васил Левски” с капитан Владимир Захариев водеха през целия първи гейм и с много бързи отигравания успяха да матират символичните гости от Професионалната гимназия с капитан Озан Муталибов – 25:13. Във втория гейм левскарите отново започнаха по-добре двубоя. Постепенно играта се изравни и второто техническо прекъсване дойде при 15:16 за Професионалната гимназия. С добра игра на блокада СОУ „Васил Левски”успя да изравни резултата при 19:19. Последваха още три изравнявания в резултата, но в крайна сметка домакините взеха гейма с 25:22. В третата част състезателите на Професионалната гимназия, показаха невероятен отборен дух и спечели частта с 25:22. В четвъртия гейм домакините проявиха характер и воля за победа и с отлична игра на блокада и в атака взеха частта с 25:13 и затвориха мача с 3:1 гейма. Съдия на срещата беше Йорданка Колева от ОДК-Ардино. Съставът на победителите: Владимир Захариев – капитан, Даниел Димов, Александър Чавдаров, Драгомир Йорданов, Дамян Петров, Рафет Еминов, Ялчън Солаков, Георги Сотиров, Емил Митев, Петьо Емилов.