Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Ардинските волейболистки втори на международен турнир

PR Sales

На традиционния международен волейболен турнир „Черно море 2011“ в град Приморско момичетата от волейболния отбор на община Ардино грабнаха сребърните медали във възрастовата група 97-98. Във финалната среща те загубиха от връстниците си от отбора на ВК „Тоболск”от Русия с 0:2. Ардинските момичета бяха водени от треньора и учител по физическо възпитание Месут Хайрулов. Ардинчанки играха в състав: Джанан Мехмед (кап.), Сийка Панайотова, Елиф Йълдъз, Чийдем Юмер, Гюлай Юсеин и Елиф Фаик. Oрганизатори на седмото издание на волейбилния турнир са община Приморско, Българска федерация по волейбол и фондация Европа „Тази година в нашата възрастова група участваха шест отбора разделени в две групи. Попаднахме в група „Б” заедно с отборите на „Яворов” от Чирпан и „Славия”. Още в първия мач загатнахме за потенциала си и победихме категорично състава на „Яворов” с 2:0 (поради високите температури играха се 2 от 3 гейма). Във втората среща се изправихме срещу „Славия”, и отново спечелихме категорично с 2:0. На полуфинала надиграхме тима на Бяла Слатина с 2:1”, сподели Месут Хайрулов. Той уточни още, че капитанката на отбора Джанан Мехмед е получила покана, за да участва на Световните ученически финали по волейбол през 2012 година. А Яна Димитрова е вече състезателка на ВК „Марица” от Висшата лига. Месут Хайрулов изказва благодарност към общинското ръководство в лицето на кмета Ресми Мурад, финансирало пътуването до Приморско и обратно.