Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

„Ботев” Гълъбово направи второ реми като гост на „Добруджа”

PReporters

„Ботев” Гълъбово завърши наравно 1:1 втория си мач в „Б” група като гост срещу „Добруджа” в Добрич. Гостите откриха резултата в 56-ата минута, а добруджанци стигнаха до равенството десет минути преди края на мача с гол на Иван Цачев. Добруджанци се хвърлиха в атака още от първите минути, като отново най-активен бе Иван Цачев. В 5-ата минута той създаде и първата голова ситуация, центрирайки прострелно към Тодор Чаворски, но ударът с глава на юношата на Левски мина встрани от вратата. В 10-ата минута „жълто-зелените" стигнаха до непряк свободен удар в наказателното поле на Ботев, след като вратарят Мирослав Радев се разсея и улови върната към него топка от съотборник. При изпълнението обаче ударът на Ивайло Димитров мина на сантиметри над вратата на гостите. В следващите минути Ивайло Лазаров и Тодор Чаворски стреляха опасно, но вратарят на „Ботев” отново бе на мястото си. Добруджанци бяха по-активният тим през цялото първо полувреме, но не успяха да стигнат до гол. В 40-ата минута, противно на логиката, гостите дори можеха да открият резултата, след като футболист на „Ботев” нацели напречната греда от пряк свободен удар. Второто полувреме започна отново с активни действия на „жълто-зелените". Само десет минути след подновяването на играта гостите попариха публиката на стадион „Дружба" В 56-ата минута резервата Георги Кирилов се възползва от грешка на капитана на Добруджа Николай Христозов, който върна слабо с глава топката към вратаря Радомиров, централният нападател на Ботев я настигна и стреля покрай стража на Добруджа за 0:1. В 72-ата минута добруджанци стигнаха до гол, но попадението на Иван Иванов бе отменено заради засада. Равенството все пак бе постигнато в 80-ата минута на мача. Иван Цачев овладя топката на границата на наказателното поле, преодоля защитник и с техничен удар прати топката във вратата на Ботев – 1:1. В последните минути добруджанци направиха всичко по силите си, за да направят пълен обрат и да вземат трите точки, но натискът им бе по-скоро стихиен и не доведе до чисти ситуации пред вратата на „Ботев”. Не бяхме особено прецизни в завършващия пас и затова не успяхме да отбележим повече голове във вратата на „Добруджа” сподели след края на срещата треньорът на „Ботев” Димчо Марков. В следващия трети кръг „Ботев” посреща като домакин тима на „Академик” Свищов. Мачът ще се играе от 18,00 часа на стадион „Христо Ботев” в Гълъбово.