Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Безплатен куклен театър и работилници очакват децата на Варна всяка неделя


V+O Communication


Безплатен куклен театър и работилници очакват децата на Варна всяка неделя

 

 

За четвърта поредна година Kaufland България и Държавен куклен театър – Варна обединяват усилия, за да превърнат уикендите в морската столица в празник за най-малките. От тази седмица (25.01) до началото на април (5.04) всяка неделя те ще могат да посетят безплатни куклени спектакли и творчески работилници в магазина на ритейлъра в кв. „Трошево“. Инициативата позволява на децата да се потопят в магията на куклите, а на родителите - да споделят качествено време със своето семейство. Богатата развлекателна програма стартира на 25 януари с вход свободен и начало от 11:00 ч.

Весело и музикално начало на тазгодишната кампания ще даде любимата на децата постановка „Пеещата ферма“. Следват представлението по историята на Ран Босилек „Лакома мецана“ (08.02), „Чудният концерт“ (22.02), „Под гъбката“ (08.03), „Горските певци“ (22.03) и пътешествие в Страната на цветятата със спектакъла „Трите феи“ (05.04). 

През седмица театралната програма ще се редува с творчески работилници и приложни занимания, по време на които децата ще изработват различни кукли и животни. Техни помощници ще бъдат  актьорите от Кукления театър, които ще осигуряват и всички необходими материали за малките творци.

Спектаклите и актьорският състав на Държавен куклен театър – Варна са носители на множество международни и национални отличия. Партньорството с театралната институция е поредната кампания,  реализирана от Kaufland България с мисъл за децата и подрастващите. 

„Сътрудничеството ни с Kaufland се утвърди като дългосрочна и значима инициатива, която вече четвърта поредна година носи радост и очакване сред децата на Варна и технитесемейства. Щастливи сме, че заедно можем да им подарим тази непосредствена среща с магията на куклите и кукленото изкуство“, каза Вера Стойкова, директор на Държавен куклен театър – Варна.

Всички представления в афиша на театралната кампания са подходящи за деца над 3 години, а пълната програма на спектаклите и творческите работилници може да бъде намерена на сайта на Kaufland България.

За Kaufland България:

Kaufland България е търговската верига на дребно с най-богат асортимент от 24 хил. хранителни и нехранителни стоки.  Годишният оборот на компанията е от над 2 млрд. лв. Тя е един от най-големите частни работодатели в страната с екип от близо 7900 служители. През 2026 г. компанията разполага с 70 хипермаркета в 35 града. От старта си през 2006 г. в България до днес Kaufland се стреми да стимулира националната и регионална икономика и инфраструктурата по места с общи инвестиции от 1,6 млрд. лв. Компанията непрекъснато развива своята политика за устойчиво развитие и под мотото „Действията носят промяната“ се ангажира с различни социални и екологични дейности – от използването на енергийно ефективни технологии и проектирането на нови сгради с мисъл за природата, през подкрепата на уязвими групи до намаляването на пластмасата.

 

Обратно към всички новини от агенциите