Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Кралство Камбоджа представи нови възможности за туризъм, култура и инвестиции в България


M3 Communications Group, Inc.


Кралство Камбоджа представи нови възможности за туризъм, култура и инвестиции в България

Посолството на Кралство Камбоджа в България представи ключовите възможности на страната в областта на туризма, културата и привличането на чуждестранни инвестиции, както и потенциалът за по-тясно сътрудничество с България

Това стана по време на събитие в София на 28 ноември, домакин на което бе посланикът на Кралство Камбоджа Н. Пр. Чеа Чанборибо, в присъствието на Ти Нитор, заместник-държавен секретар в Министерството на външните работи и международното сътрудничество на Кралство Камбоджа, както и Максим Бехар, водещ PR експерт и CEO на M3 Communications Group, Inc. 


Н. Пр. Чанборибо подчерта важността от задълбочаване на отношенията между двете държави на икономическо и културно ниво. „Кралство Камбоджа е отворено към света и вярваме, че България може да бъде наш дългосрочен партньор в региона. Имаме богато културно наследство, динамично развиваща се икономика и множество възможности за съвместни инициативи в туризма, образованието и бизнеса. Нашата цел е да изграждаме мостове – между хората, институциите и компаниите от двете държави“, сподели той

В допълнение заместник-държавният секретар Ти Нитор представи стратегическата визия на Камбоджа за привличане на партньори от Европа и очерта конкретни възможности за развитие на двустранните икономически отношения. Той коментира: „Този форум ясно показва нарастващия интерес между нашите две държави. Обсъждането на конкретни идеи и възможности полага здрава основа за по-дълбоко и взаимноизгодно партньорство. Камбоджа се развива като стабилен и предвидим партньор в Югоизточна Азия. Работим активно за подобряване на бизнес средата и за стимулиране на устойчиви инвестиции, които носят ползи и за местните общности. Виждаме реален потенциал за български компании в сфери като туризъм, селско стопанство, лека промишленост, логистика и услуги и сме готови да съдействаме за създаването на конкретни контакти и проекти“.

Посолството на Кралство Камбоджа в България подчерта своята готовност да съдейства за установяването на преки контакти между институции и компании от двете държави и да подкрепя развитието на дългосрочни партньорства в областта на икономиката, туризма, културата и устойчивото развитие.


Максим Бехар, който наскоро се завърна от бизнес визита в Камбоджа, където проведе серия от срещи с представители на държавните институции и местния бизнес, сподели своите наблюдения за потенциала на страната: „Камбоджа е динамична, модерна и перспективна държава. Останах впечатлен от интелигентната младеж, от добрата организация и от искрената дружелюбност на хората. Страната е изключително интересна възможност за българския бизнес и смятам, че е потенциално процъфтяваща икономика, която с подкрепата на Европа и САЩ може да се превърне в ключов фактор в региона. Убеден съм, че това е само началото на една по-активна икономическа връзка между двете държави“.


В рамките на събитието бяха обсъдени идеи за насърчаване на двустранните отношения – организиране на бизнес делегации, секторни форуми, културни инициативи и съвместни кампании за промотиране на Камбоджа като дестинация за български туристи и инвеститори.


Кратък филм за посещението на г-н Бехар в Кралство Камбоджа можете да видите тук: https://www.youtube.com/watch?v=oqzfuzEQ2v8

 


За допълнителна информация, моля, свържете се с M3 Communications Group, Inc.
на тел.: +359 888 18 70 10 и press@m3bg.com

Обратно към всички новини от агенциите