Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Деян Атанасов първи на лекоатлетическия крос в Ардино

PReporters

За трета поредна година 41-годишният софиянец Деян Атанасов от отбора на „Азимут Академия“ спечели титлата при мъжете в тазгодишното издание на лекоатлетическия крос от Дяволския мост до град Ардино. Той премина дистанцията от 7000 метра за 24,06 минути. Втори финишира с 28,16 мин. лейтенант Цветан Бисеров от Ардино, който работи в Министерството на отбраната, а трети се нареди Росен Маджаров от Стара Загора с време 30,13 минути. При жените най-бърза бе Констанс Хесапчиева от тима на „Азимут Академия“ (София). Десетки състезатели от Ардино, Кърджали, Бурса, София, Стара Загора взеха участие в тазгодишното издание на атлетическия крос от Дяволския мост до Ардино с дистанция седем километра. Най-младият участник в състезанието бе 13-годишният Нуркан Халилходжа от Ардино, а най-възрастният Алядин Мехмед от Бурса, който се класира на престижното четвърто място. След приключване на състезанието, кметът на община Ардино Ресми Мурад, председателят на общинския съвет Сезгин Байрям, зам.-кметовете Наско Кичуков и Неджми Мююмнходжов наградиха призьорите с купи и парични награди. А всички лекоатлети бяха поощрени с парични награди. Победителят при мъжете Деян Атанасов сподели, че е останал доволен от много добрата организация. „Уникална природа, срещнах приятни хора. Кросът е една добра тренировка преди предстоящите големи състезания“, заяви Атанасов. Шампионката при дамите Констанс Хесапчиева отбеляза, че участва за първи път в лекоатлетическия крос. „Тук природата е възхитителна и си заслужава да бъде видяна”, заяви Хесапчиева. Организатори на спортната надпревара бяха община Ардино и Спортният клуб с ученици „Алада”.