Безплатни ПРЕССЪОБЩЕНИЯ И НОВИНИ ОТ АГЕНЦИИТЕ И КОМПАНИИТЕ

Новини от агенциите

Клубът по борба „Буря” – Караманци ражда шампиони

PReporters

Клубът по борба „Буря” в Караманци ненапразно се смята за една от спортните гордости на община Минерални бани. Тук местните момчета развиват своите умения и сила под ръководството на треньора Джейхан Тефик. Спечелените през последните години отличия в спортната витрина на клуба са много, но ние ще се спрем на последните три турнира, в които са участвали борците от Караманци. В турнира по борба на името на легендата „Станчо Колев” отборът участва в три категории с три деца. Две от тях стават безапелационни шампиони в категориите си. Това са Мурат Илляз при 30-килограмовите състезатели и Беркай Тефик в категорията 32 кг. Двамата са и републикански шампиони на България за 2017 и 2018 г. Следващият по ред турнир е този в град Петрич, носещ името на „Серафим Бързаков”. В международната проява участват състезатели от 7 държави – Молдова с 3 отбора, Украйна – с 2 отбора, Турция, Гърция, Македония, Румъния и домакините от България. В този турнир „Буря” – Караманци бе представен от 6 състезатели. В категорията до 68 кг Алпай Ерат завоюва сребърен медал, като загуби единствено от молдовския борец, който впоследствие бе обявен и за най-добър състезател на турнира. В категорията до 48 кг Денис Хикмет стана 3-ти, а Джанер Иляз при 52-килограмовите загуби малкия финал и се класира на 4-то място, сподели треньорът Джейхан Тефик. И идва ред на последния турнир, в който участваха сътезателите на „Буря” – Караманци. Това бе Международни турнир по борба „Еньо Вълчев” в Димитровград. Тук също имаше участници от 6 държави – България, Молдова, Украйна, Турция, Гърция и Македония. На това състезание Мурат Илляз отново стана безапелационен победител. С 5 победи с туш от 5 срещи той се окичи със златния медал. В категорията до 32 кг. Беркай Тефик също се представи блестящо, като победи шампионите на Украйна, Молдова и Турция и грабна златото в своята категория. Искам да кажа, че успехът на борците от „Буря” Караманци е равен на революция в борбата, защото всички категории в това състезание бяха общо 10 и два златни медали за „Буря” е почти космическо постижение при такива участници, разказа треньорът Джейхан Тефик. Освен това почти всички участници в това състезание са възпитаници на елитни спортни училища, които се готвят целенасочено да бъдат шампиони и изведнъж се появява някаква си „Буря” от Караманци, която прави тези сметки на пух и прах. Аз се гордея с моите борци и искам да изкажа благодарност на основния спонсор на клуба, кмета на община Минерални бани, г-н Мюмюн Искендер, добави още треньорът Джейхан Тефик.